"Radošās Idejas" uzsāk projektu kultūras mantojuma un sociālās uzņēmējdarbības jomā

20.11.2018.

Biedrība "Radošās Idejas" š.g. oktobrī uzsāka projekta "CHEER - kultūras mantojuma uzņēmēji" (CHEER - Cultural heritage entrepreneurs) īstenošanu.  Projekta mērķis ir veicināt sociālo uzņēmējdarbību, atbalstot un motivējot ilgstošos bezdarbniekus uzsākt biznesu, kas balstīts vietējā kultūras mantojumā.

Projekta ietvaros tiks izveidota metodika kompetenču identificēšanai, apmācību programma, vadlīnijas izglītotājiem, kā arī veikti apmācību pilotprojekti 10 ilgstošajiem bezdarbniekiem katrā partnervalstī. Projekta materiāli tiks publicēti projekta on-line platformā.

Projektā paredzētas 5 partneru tikšanās (Rīgā, Insbrukā, Pireus, Aradā un Ārensburgā). Pirmā tikšanās norisinājās Rīgā š.g. 19.-20. novembrī. Tikšanās laikā organizācijas iepazinās viena ar otru un uzsāka projekta aktivitāšu plānošanu, lai nodrošinātu sekmīgu projekta īstenošanu. Mūsu viesiem bija iespēja arī iepazīt Rīgu gida pavadībā un izbaudīt festivāla "Staro Rīga" un Latvijas simtgades svinību radīto atmosfēru.

Biedrība "Radošās Idejas" projektu īsteno sadarbībā ar Zentrum für interkulturelle Bildung und Arbeit (Vācija), IDEC (Grieķija), Vārnavas Folkloras grupu (Grieķija), Verein Multikulturell (Austrija), Millennium Center (Rumānija) un SOZOPOL Foundation (Bulgārija).

Projekts tiek īstenots no 2018.gada 1.oktobra līdz 2020.gada 30.septembrim Eiropas Savienības Erasmus+ programmas ietvaros.