Jaunieši aicināti piedalīties Latvijas - Japānas apmaiņas programmā

Jaunieši aicināti piedalīties Latvijas - Japānas apmaiņas programmā

2018.gada 25. maijā

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina Latvijas jauniešus piedalīties Starptautiskā jaunatnes attīstības apmaiņas programmā starp Latviju un Japānu (International Youth Development Exchange Program). Apmaiņas ietvaros šī gada rudenī 14 jaunieši no Japānas viesosies Latvijā, lai uzzinātu vairāk par Latviju un tās kultūru, un 9 jaunieši no Latvijas dosies uz Japānu, lai labāk iepazītu Japānas kultūru. Lai pieteiktos dalībai programmā, līdz 30. maijam jāatsūta savs CV un jāaizpilda pieteikuma anketa, nosūtot to uz elektroniskā pasta adresi [email protected].

Latvijas – Japānas apmaiņas programmas mērķis ir veidot labāku sapratni un draudzīgas attiecības starp Latvijas un Japānas jauniešiem, tādējādi stiprinot starptautisko sadarbību un dodot iespēju jauniešiem labāk iepazīt un izprast abu valstu kultūru un sabiedrību, kā arī veicināt jauniešu līderību globālā līmenī.

Apmaiņas programmā var pieteikties Latvijas jaunieši ar labām angļu valodas zināšanām vecumā no 18 līdz 30 gadiem*, kas šobrīd aktīvi darbojas kādā jauniešu organizācijā vai veic citas aktivitātes vietējās sabiedrības labā un kuriem ir vēlme nākotnē turpināt sadarbību ar Japānu dažādās jomās. Potenciālajiem dalībniekiem būs jāpiedalās abās valstīs paredzētajās aktivitātēs un pasākumos, kā arī pēc apmaiņas programmas laikā iegūtās zināšanas un pieredzi jānodod plašākai sabiedrībai.

Japānas jauniešu grupa viesosies Latvijā no 8. līdz 25. septembrim, kopā ar Latvijas jauniešiem apmeklējot dažādas organizācijas, valsts un pašvaldības iestādes, piedaloties diskusijās un iepazīstot Latvijas kultūru un vēsturi. Savukārt Latvijas jauniešu grupa pieredzes apmaiņas braucienā uz Japānu dosies no 25. septembra līdz  10. oktobrim, kur kopā ar Japānas dalībniekiem piedalīsies dažādos jaunatnes pasākumos, tai skaitā, starptautiskā jaunatnes konferencē un diskusiju forumā, kā arī apmeklēs dažādas vietas, institūcijas un iepazīsies ar Japānas kultūru un tradīcijām.

Visas ar dalību saistītās izmaksas, tai skaitā, ceļa izmaksas uz un no Japānas, dalībniekiem no Latvijas segs Japānas valdība.

Lai pieteiktos dalībai programmā, interesentiem jāaizpilda pieteikuma anketa un kopā ar CV jānosūta uz e-pastu [email protected] līdz 2018. gada 30.maija plkst. 17:00 (pēc Latvijas laika).

Informācija par programmu angļu valodā
Konkursa nolikums
Pieteikuma anketa

*Dzimšanas datums no 1987.gada 2.aprīļa līdz 2000.gada 1.aprīlim (ieskaitot).