Aicina NVO iesaistīties pilsoniskajā izglītībā

23.07.2019.

Latvijas Pilsoniskā alianse aicina pieteikties apmācībām par pilsonīgo līdzdalību NVO pārstāvjus no visas Latvijas, kuri vēlas un kuriem ir atbilstoša kapacitāte (vēlama ar pieredze darbā ar jauniešiem un pedagoģisko izglītību). Apmācības notiks 8.augustā Latvijas Nacionālā aizsardzības akadēmijā. Pēc apmācībām nevalstisko organizāciju pārstāvji dosies uz skolām, lai izglītotu par pilsonisko līdzdalību. 

Pieteikšanās līdz 5.augustam šeit.

Latvijas Pilsoniskā alianse turpina sadarbību ar Jaunsardzes un informācijas centru, lai īstenotu Valsts aizsardzības mācības (VAM) ietvaros nodarbību “Politiski aktīvs pilsonis”. Sākot ar 2018.gadu, to plānots ieviest kā pilotprojektu 14 vidusskolās, bet laikā no 2020. līdz 2024. gadam – kā obligāti piedāvājamu izvēles mācību priekšmetu. Pēc tam VAM visiem vidusskolniekiem un profesionālās izglītības iestāžu otrā un trešā kursa audz

Nodarbību uzdevums ir mācību procesā un ar praktisku aktivitāti veicināt aizvien apzinātāku pilsonisku rīcību, sniegt zināšanas par to, kā ikviens sabiedrības indivīds, tai skaitā bērns un jaunietis, var ar savu aktīvu darbību veidot valsti un apkārtējo vidi tādu, kādu vēlas; radīt jauniešos piederības un patriotisma jūtas. Būtiska pievienotā vērtība nodarbībām būs vieslektori - nevalstisko organizāciju pārstāvji, kuri ir politiski un pilsoniski aktīvi cilvēki, kas varēs papildus pastāstīt par savu praktisko pieredzi un konkrētiem piemēriem, kā ar pilsonisko aktivitāti ir panākti konkrēti rezultāti - kā tas tika darīts un kā tas ir uzlabojis situāciju pilsētā, novadā vai valstī.

Aktivitāte tiek īstenota projekta “Biedrības “Radošās Idejas” darbības stiprināšana pilsoniskās sabiedrības aktivizēšanai Ziemeļlatgalē” (Nr.2019.LV/NVOF/DAP/035) ietvaros, ko finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.