Noslēdzas PRIME apmācības jauniešiem migrantiem

31.05.2019.

2019. gada maijā noslēdzās projekta  "PRIME - Promoting Integration for Young Migrants" īstenošana Latvijā. Projektu biedrība "Radošās Idejas" īstenoja kopā ar Linšēpingas pašvaldības Pētījumu un attīstības centru aprūpes un sociālajā darbā no Zviedrijas.

PRIME apmācību programma Latvijā sasniedza 719 apmācību stundas, tai skaitā 214 stundas latviešu valodas nodarbības, 56 stundas latviešu kultūras iepazīšanai radošo nodarbību veidā, 55 stundas uzņēmējdarbības apmācības un 112 stundas treniņu profesionālās identitātes attīstīšanai. 11 jaunieši saņēma 160 stundu individuālu mentoringu darbavietā sadarbībā ar Rīgas vadošajām viesnīcām.

Tika organizētas konferences un semināri par jauniešiem būtiskām tēmām, kas sniedza iespēju jauniešiem migrantiem tīkloties ar viesmīlības nozares profesionāļiem un potenciālajiem darba devējiem. Projektā norisinājās vairākas kopīgas brīvā laika pavadīšanas aktivitātes, iepazīstot Rīgu un Latviju. Jaunieši apmeklēja Nacionālo bibliotēku, devās ekskursijā pa Vecrīgu, apmeklēja izstādi “Riga Food 2018, kā arī devās ekskursijā uz Vidzemes viesnīcām - Bīriņu un Mālpils muižām, lai iepazītos ar potenciālajiem darba devējiem un darba specifiku viesnīcā, kas izvietota muižas ēkā.

Projekta Latvijā tiks īstenots sadarbībā ar Riga Hotel School-Viesnīcu biznesa koledžu, kas nodrošina apmācības viesmīlības nozarē. Programmā piedalījās 75 jaunieši migranti no tādām valstīm kā Indija, Šrilanka, Krievija, Ukraina, Baltkrievija, Uzbekistāna u.c. Vairāki no projekta dalībniekiem pēc apmācībām saņēmuši darba piedāvājumus no projektā iesaistītajiem uzņēmumiem.

Projekts "PRIME - Promoting Integration for Young Migrants", Nr. CB652 (2017-521), veltīts imigrantu jauniešu (18-30) sociālajai un ekonomiskajai iekļaušanai, izmantojot holistisku pieeju un veidojot individuāli pielāgotus integrācijas pasākumus. Projekts tiek īstenots  no 2017.gada 1.septembra līdz 2019.gada 30.augustam Central Baltic INTERREG programmas ietvaros. Projektu līdzfinansē Central Baltic Programme, Latvijas valsts budžets un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

 divkrasu_rgb-45-copy.jpg