top of page

Dzīvais Mantojums (The Living Heritage)

Nr. 2013-1-LV1-GRU06-054521Projektā paredzēti pasākumi nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas un pieaugušo izglītošanas jomā, tai skaitā vismaz 24 starptautisku mobilitāšu īstenošana.


Biedrība ir projekta vadošais partneris un nodrošina projekta koordinēšanu un tikšanos organizēšanu ar 8 projekta partneriem, kas pārstāv šādas valstis – Latvija (Radošās idejas), Lielbritānija (Eco Communities), Itālija (UCIIM Ass. Professionale Cattolica di Insegnanti Dirigenti e Formatori), Grieķija (ΛΑΟΓΡΑΦΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΒΑΡΝΑΒΑ), Nīderlande (Project Consultatie en Trainingsgroep B.V.), Polija (Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Żeszczynce), Malta (Paragon Limited) un Bulgārija ("Център - ателие Н. Шмиргела" ЕООД).


Projekta ietvaros notika piecas mācību vizītes: Maltā, Polijā, Latvijā, Sicīlijā un Grieķijā. Katrā mācību vizītē uzņemošās organizacijas pārstāvji iepazīstināja ārvalstu viesus - biedrību darbiniekus un apmācāmos - ar savas valsts un reģiona nemateriālo kultūras mantojumu, sekmējot kutūras mantojuma saglabāšanu un paplašinot pieaugušo izglītības iespējas. Projekta ietvaros arī sagatavota e-grāmata par nemateriālo kultūras mantojumu sešās Eiropas Savienības valstīs un tradicionālo kultūras pasākumu kalendārs 2015.-2016.gadam, veicinot kultūras tūrisma attīstību.


Projekts tiek īstenots no 2013.gada 1.augusta līdz 2015.gada 31.jūlijam Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas Grundtvig apakšprogrammas ietvaros. Projekta īstenošanai biedrībai „Radošās Idejas” piešķirts finansējums ir 21 000 euro.


Projekta rezultāti:


Projekta mājas lapa

Events calendar 2015-2016

Common report on Intangible cultural heritage in 6 countries (pdf)

Pedagogical guidelines and training methodology for workshops

Stakeholder engagement handbook

Digital recording of heritage

Surviving English in the project (English - Latvian)

Booklet "Society Creative Ideas"

Meeting agendas

Projekta video:


5th project meeting in Attica, Greece, May 2015

4th project meeting in Mazara del Vallo, Sicily, Italy, October 2014

3rd project meeting in Balvi, Latvia, August 2014

2nd project meeting in Poland, May 2014

Kick-off meeting in Malta, October 2013

Traditional bread and art of weaving in Greece

Traditional Christmas biscuits "Cassatelle" in Mazara del Vallo, Sicily, Italy

Decorative breads and St. Joseph's altars in Mazara del Vallo, Sicily, Italy

Traditional nativity scenes in Mazara del Vallo, Sicily, Italy

bottom of page